НОВИНИ

Час по български език, посветен на грамотността

И тази година ученици от 5. клас в 61.ОУ „Св.св. Кирил и Методий“ – гр. София се включиха по традиция в инициативата на Института по български език.

Националната кампания „Написаното остава. Пиши правилно!“ се провежда за 13-а поредна година по повод 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност. Инициативата на Института за български език (ИБЕ) към БАН традиционно включва отворени онлайн диктовки, в които всеки може да провери своите познания по правопис.